info@borowikowezacisze.pl 692 860 754, 600 293 685

Nasze atrakcje

Balia wodna opalana drzewem

Balie wypełnione po brzegi wodą pełniły niegdyś funkcje wanien. Od kiedy po raz pierwszy drewnianą balię połączono z piecem opalanym drewnem, kąpiel stała się nie tylko niezbędną czynnością higieniczną, ale również odprężającym, zdrowotnym rytuałem. Do dziś, niezależnie od pory roku, poddajemy ciało relaksującemu działaniu wody i wygrzewamy je w gorącej parze. Czerpiąc przyjemność z kąpieli w balii, możemy równocześnie zadbać o zdrowie co potwierdzają liczne badania naukowe. Jak dowodzą, balia ogrodowa to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na zaburza krążenia krwi i wiele innych schorzeń. Odpoczynek w gorącej balii uspokaja umysł i hartuje ciało. Doskonale sprawdza się ona nie tylko zimą, serwując nam relaksacyjna gorącą kąpiel, ale także latem, pełnią funkcję basenu. W baliach kąpielowych, rozgrzanych do wysokich temperatur, odpoczywamy na przeznaczonych do tego ławeczkach, dbając, aby serce znajdowało się ponad powierzchnią wody.

Hartująca kąpiel na świeżym powietrzu, chwila odprężenia i zanurzenie w kojącej sile natury- to wszystko znajdą Państwo właśnie u Nas.

Sauna na podczerwień

Kabina sauny wykonana jest z naturalnego drewna, czyli podobnie jak wsaunie tradycyjnej, ale jej lecznicze działanie związane jest z promieniami podczerwonymi i wytwarzaną przez nie energii cieplej. Wnikają one w ciało (do głębokości około 3-4 cm), dzięki czemu szybko, skutecznie i bezpośrednio oddziałują na cały organizm. W tej saunie nie muszą panować tak wysokie temperatury jak w tradycyjnej saunie, wystarczy 30-60 stopni C, by odczuć jej prozdrowotne właściwości. Wynika z tego jeszcze jedna dodatkowa zaleta – mogą z niej korzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze, oczywiście jeśli nie ma wyraźnych przeciwwskazań lekarskich.

Wskazania do korzystania z sauny na podczerwień:

bóle kręgosłupa
zwyrodnienie kręgosłupa
bóle stawów, w tym choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów
inne choroby reumatyczne
rwa kulszowa
różnego rodzaju dyskopatie
zaburzenia krążenia obwodowego
stany pourazowe narządu ruchu oraz skurcze i napięcie mięśni
bóle menstruacyjne
niedociśnienie
odleżyny, żylaki, hemoroidy
cukrzyca
nadwaga i otyłość
choroby skóry (np. wyprysków) oraz oparzenia.

 

Plac zabaw dla dzieci

Piękny drewniany plac zabaw ze ślizgawką, huśtawką, ścianką do wspinania oraz piaskownicą. Dla dzieci przygotowane są również zabawki do zabawy w piaskownicy.

Grill

Przy każdym z domków znajduje się grill zrobiony z kamienia, na wyposażeniu domków również akcesoria do grilla. 

Pokój zabaw dla dzieci

W pokoju zabaw dostępne są gry planszowe, puzzle, klocki, zabawki a wszystko po to żeby naszym najmłodszym gościom umilić i uatrakcyjnić pobyt.

 

Atrakcje okolic Falsztyna

Falsztyn to wioska malowniczo położona w paśmie Pienin Spiskich, na wysokości 610-660 m n.p.m., wchodząca w skład Polskiego Spiszu, można rzec iż jest azylem dla przyjezdnych szukających wytchnienia i rekreacji w bliskości z naturą. Wioska powstała prawdopodobnie w XV wieku, w miejscu średniowiecznego klasztoru zniszczonego w trakcie najazdu husytów. Przez lata należała do właścicieli Zamku Dunajec w Niedzicy.

Falsztyn to przede wszystkim walory przyrodnicze – górskie powietrze i urokliwy lesisty krajobraz. Z wioski rozciąga się malowniczy widok na Pieniny, Tatry i Gorce. Nad jeziorem mieści się rezerwat przyrody Zielone Skałki. Te stromo wznoszące się nad taflą wody skały wapienne o wysokości 80–100 m wchodzą w obręb Pieńińskiego Parku Narodowego, a cały obszar od strony Falsztyna, bezpośrednio przyległy do brzegu jeziora, stanowi otulinę Parku, stąd właściwie nie ma możliwości na jakiekolwiek zagospodarowanie tego terenu. Mimo to latem spotyka się w tym miejscu urlopowiczów preferujących wypoczynek w mało obleganej okolicy, na zupełnie dzikiej plaży.


 

Szlaki turystyczne

Z Falsztyna prowadzą szlaki do pieszych wędrówek: przez Cisówkę do Niedzicy oraz przez Cisówkę i Żar do Dursztyna, a stamtąd do przełomu Białki. Dużą zaletą jest położenie wsi w sąsiedztwie największych turystycznych atrakcji regionu.

mapa-turystyczna.pl

szlaki-turystyczne

 

Zamek w Niedzicy

Pięknie położony nad Dunajcem okazały zamek w Niedzicy (również nazywany Dunajcem) stoi na stromej skale o wysokości 566 m npm. Wygląd otoczenia zamku został znacznie zmieniony w latach 80-tych XX w., gdy na rzece ukończono budowę potężnej zapory. Ten węgierski niegdyś zamek, oraz pobliska polska warownia w Czorsztynie efektownie górują nad okolicą i przypominają typowe “orle gniazda”

www.niedzicazamek.pl

 

Zamek w Czorsztynie

Zamek w Czorsztynie należy do jednych z najciekawszych i zarazem najbardziej tajemniczych atrakcji turystycznych regionu. Na jego temat powstało wiele legend, które przetrwały do dziś i nadal krążą zarówno wśród samych mieszkańców okolicznych miejscowości jak i przybywających do Czorsztyna turystów.

www.zamek-w-czorsztynie.pl

 

Tama – zapora Niedzica

ZW bezpośrednim sąsiedztwie Niedzicy, na granicy Pienin Spiskich i Właściwych znajduje się zapora ziemna dzięki której powstał sztuczny zbiornik wodny na Dunajcu – Zalew Czorsztyński. Zapora, której budowa zakończyła się w 1997 roku, miała ogromny wpływ na zmianę krajobrazu Dunajca oraz na charakter otaczających ją terenów.

www.zzw-niedzica.com.pl

Plaża i kąpielisko Zamajerz w miejscowości Niedzica-Zamek (Osiedle Zamek)

Jest to jedyna piaszczysta plaża z kąpieliskiem strzeżonym na jeziorze czorsztyńskim (wstęp bezpłatny). Przy plaży znajdują się: wypożyczalnia sprzętu wodnego, punkt gastronomiczny, grill, wędzarnia ryb, lodziarnia

www.plazapieniny.pl

Znalezione obrazy dla zapytania plaża w niedzicy

Rejsy statkiem po Zalewie do którego zachęcamy umożliwia nieco inną formę zwiedzania malowniczych terenów położonych w okolicach zbiornika Czorsztyńskiego. W czasie jego trwania możemy podziwiać nie tylko same góry, które wyglądają naprawdę monumentalnie, ale także wiele innych atrakcji zarówno architektonicznych jak i przyrodniczych. Wycieczka przebiega pod okiem przewodnika, który opowiada uczestnikom tajemnicze historie miejsc, które mają oni okazję oglądać ze statku.

www.jezioroczorsztynskie.com

 

Slider 3

 

 

Spływ Dunajcem

Przełom Dunajca w Pieninach to z pewnością jeden z najbardziej malowniczych widoków w całej Polsce. Dunajec to rzeka, która fascynuje, zachwyca oraz przyciąga jak magnes turystów z Polski, oraz zagranicy. Oplatając w niezwykły sposób najwyższe wierzchołki Pienin tworzy fenomenalne krajobrazy. Trasa spływu prowadzi z miejscowości Sromowce Niżne do Krościenka lub w krótszej wersji do Szczawnicy. Spływy organizowane są od początku kwietnia do końca października. Cała trasa spływu to 23 kilometry a jej pokonanie zajmuje około 3 godzin.

www.flisacy.com.pl

Znalezione obrazy dla zapytania flisacy

 

Przystań – wypożyczalnia sprzętu wodnego

Niedzica Zamek to również wypożyczalnia sprzętu wodnego, oraz przystań sezonowa dla łodzi i jachtów. Można tu wypożyczyć rowery wodne, kajaki którymi można pływając po Jeziorze Czorsztyńskim podziwiać uroki okolicy. Korzystając z przystani można przycumować, oraz cumować swoimi własnymi lodziami i jachtami.

www.niedzica.pl/48-Przystan_wodna_Zamajerz

 

Wspinaczka skałkowa na ścianach Kramnicy i Obłazowej

Skały są położone w rejonie przełomu rzeki Białki, w okolicy wiosek Nowa Biała – Krempach, niedaleko miejscowości Nowy Targ oraz Białka Tatrzańska. Kramnica znajduję się po wschodniej stronie rzeki, Obłazowa natomiast zachodniej.

www.go4adventure.pl

 

Narciarstwo

Falsztyn zimą jest doskonałą bazą do wszystkich najlepszych stacji narciarskich Podhala i Pienin, gdyż jest centralnie położony pomiędzy nimi. Jest też idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego i ski – turowego. Pobliskie wyciągi narciarskie to: