info@borowikowezacisze.pl 692 860 754, 600 293 685

Nasze atrakcje

Balia wodna opalana drzewem

Balie wypełnione po brzegi wodą pełniły niegdyś funkcje wanien. Od kiedy po raz pierwszy drewnianą balię połączono z piecem opalanym drewnem, kąpiel stała się nie tylko niezbędną czynnością higieniczną, ale również odprężającym, zdrowotnym rytuałem. Do dziś, niezależnie od pory roku, poddajemy ciało relaksującemu działaniu wody i wygrzewamy je w gorącej parze. Czerpiąc przyjemność z kąpieli w balii, możemy równocześnie zadbać o zdrowie co potwierdzają liczne badania naukowe. Jak dowodzą, balia ogrodowa to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na zaburza krążenia krwi i wiele innych schorzeń. Odpoczynek w gorącej balii uspokaja umysł i hartuje ciało. Doskonale sprawdza się ona nie tylko zimą, serwując nam relaksacyjna gorącą kąpiel, ale także latem, pełnią funkcję basenu. W baliach kąpielowych, rozgrzanych do wysokich temperatur, odpoczywamy na przeznaczonych do tego ławeczkach, dbając, aby serce znajdowało się ponad powierzchnią wody.

Hartująca kąpiel na świeżym powietrzu, chwila odprężenia i zanurzenie w kojącej sile natury- to wszystko znajdą Państwo właśnie w naszej balii.

Sauna na podczerwień

Jeśli zależy nam na bardzo łagodnym ogrzewaniu ciała przy temperaturze nieprzekraczającej 50ºC możemy skorzystać z sauny na podczerwień. Jej kabina jest ogrzewana przez zabudowane w panelach ściennych promienniki podczerwieni, emitujące promienie podczerwone długie o niezwykle łagodnym oddziaływaniu na ciało. Jednocześnie dzięki wzajemnej redukcji brak jest oddziaływania pól elektromagnetycznych.

Promienie podczerwone działają na ciało osoby przebywającej w takiej suchej saunie ze wszystkich stron. Temperatura ciała wzrasta równomiernie. Dzięki odparowaniu wody zostają odciążone nerki, obniża się ciśnienie krwi, poprawia krążenie. Wzrastają tętno i prędkość przepływu krwi, poprawia się ukrwienie skóry oraz zaopatrzenie w tlen i substancje odżywcze.

Podczas jednej sesji (30 minut) w saunie  organizm jest w stanie spalić około 900 kalorii, co jest równoznaczne z wysiłkiem i spaleniem takiej samej ilości kalorii podczas biegu na dystansie 10 km.

Rowery

Do dyspozycji Naszych gości mamy 4 rowery które są całkowicie w cenie noclegów. Rowery są udostępnione w okresie od maja do października.

Plac zabaw dla dzieci

Piękny drewniany plac zabaw ze ślizgawką, huśtawką, ścianką do wspinania oraz piaskownicą. Dla dzieci przygotowane są również zabawki do zabawy w piaskownicy.

Grill

Przy każdym z domków jest grill zrobiony z kamienia, na wyposażeniu domków również akcesoria do grilla. Przy każdym znajduje się dodatkowe oświetlenie.

Pokój zabaw dla dzieci

W pokoju zabaw dostępne są gry planszowe, puzzle, klocki, zabawki a wszystko po to żeby naszym najmłodszym gościom umilić i uatrakcyjnić pobyt.

Atrakcje okolic Falsztyna

Falsztyn to wioska malowniczo położona w paśmie Pienin Spiskich, na wysokości 610-660 m n.p.m., wchodząca w skład Polskiego Spiszu, można rzec iż jest azylem dla przyjezdnych szukających wytchnienia i rekreacji w bliskości z naturą. Wioska powstała prawdopodobnie w XV wieku, w miejscu średniowiecznego klasztoru zniszczonego w trakcie najazdu husytów. Przez lata należała do właścicieli Zamku Dunajec w Niedzicy.

Falsztyn to przede wszystkim walory przyrodnicze – górskie powietrze i urokliwy lesisty krajobraz. Z wioski rozciąga się malowniczy widok na Pieniny, Tatry i Gorce. Nad jeziorem mieści się rezerwat przyrody Zielone Skałki. Te stromo wznoszące się nad taflą wody skały wapienne o wysokości 80–100 m wchodzą w obręb Pieńińskiego Parku Narodowego, a cały obszar od strony Falsztyna, bezpośrednio przyległy do brzegu jeziora, stanowi otulinę Parku, stąd właściwie nie ma możliwości na jakiekolwiek zagospodarowanie tego terenu. Mimo to latem spotyka się w tym miejscu urlopowiczów preferujących wypoczynek w mało obleganej okolicy, na zupełnie dzikiej plaży.


 

Szlaki turystyczne

Z Falsztyna prowadzą szlaki do pieszych wędrówek: przez Cisówkę do Niedzicy oraz przez Cisówkę i Żar do Dursztyna, a stamtąd do przełomu Białki. Dużą zaletą jest położenie wsi w sąsiedztwie największych turystycznych atrakcji regionu.

mapa-turystyczna.pl

szlaki-turystyczne

 

Zamek w Niedzicy

Pięknie położony nad Dunajcem okazały zamek w Niedzicy (również nazywany Dunajcem) stoi na stromej skale o wysokości 566 m npm. Wygląd otoczenia zamku został znacznie zmieniony w latach 80-tych XX w., gdy na rzece ukończono budowę potężnej zapory. Ten węgierski niegdyś zamek, oraz pobliska polska warownia w Czorsztynie efektownie górują nad okolicą i przypominają typowe “orle gniazda”

www.niedzicazamek.pl

 

Zamek w Czorsztynie

Zamek w Czorsztynie należy do jednych z najciekawszych i zarazem najbardziej tajemniczych atrakcji turystycznych regionu. Na jego temat powstało wiele legend, które przetrwały do dziś i nadal krążą zarówno wśród samych mieszkańców okolicznych miejscowości jak i przybywających do Czorsztyna turystów.

www.zamek-w-czorsztynie.pl

 

Tama – zapora Niedzica

ZW bezpośrednim sąsiedztwie Niedzicy, na granicy Pienin Spiskich i Właściwych znajduje sie zapora ziemna dzięki której powstał sztuczny zbiornik wodny na Dunajcu – Zalew Czorsztyński. Zapora, której budowa zakończyła się w 1997 roku, miała ogromny wpływ na zmianę krajobrazu Dunajca oraz na charakter otaczających ją terenów.

www.zzw-niedzica.com.pl

 

Plaża i kąpielisko Zamajerz w miejscowości Niedzica-Zamek (Osiedle Zamek)

Jest to jedyna piaszczysta plaża z kąpieliskiem strzeżonym na jeziorze czorsztyńskim (wstęp bezpłatny). Przy plaży znajdują się: wypożyczalnia sprzętu wodnego, punkt gastronomiczny, grill, wędzarnia ryb, lodziarnia

www.plazapieniny.pl

 

Rejsy statkiem po Zalewie

Rejs, do którego zachęcamy umożliwia nieco inną formę zwiedzania malowniczych terenów położonych w okolicach zbiornika Czorsztyńskiego. W czasie jego trwania możemy podziwiać nie tylko same góry, które wyglądają naprawdę monumentalnie, ale także wiele innych atrakcji zarówno architektonicznych jak i przyrodniczych. Wycieczka przebiega pod okiem przewodnika, który opowiada uczestnikom tajemnicze historie miejsc, które mają oni okazję oglądać ze statku.

www.jezioroczorsztynskie.com

 

Spływ Dunajcem

Przełom Dunajca w Pieninach to z pewnością jeden z najbardziej malowniczych widoków w całej Polsce. Dunajec to rzeka, która fascynuje, zachwyca oraz przyciąga jak magnes turystów z Polski, oraz zagranicy. Oplatając w niezwykły sposób najwyższe wierzchołki Pienin tworzy fenomenalne krajobrazy. Trasa spływu prowadzi z miejscowości Sromowce Niżne do Krościenka lub w krótszej wersji do Szczawnicy. Spływy organizowane są od początku kwietnia do końca października. Cała trasa spływu to 23 kilometry a jej pokonanie zajmuje około 3 godzin.

www.flisacy.com.pl

 

Przystań – wypożyczalnia sprzętu wodnego

Niedzica Zamek to również wypożyczalnia sprzętu wodnego, oraz przystań sezonowa dla łodzi i jachtów. Można tu wypożyczyć rowery wodne, kajaki którymi można pływając po Jeziorze Czorsztyńskim podziwiać uroki okolicy. Korzystając z przystani można przycumować, oraz cumować swoimi własnymi lodziami i jachtami.

www.niedzica.pl/48-Przystan_wodna_Zamajerz

 

Wspinaczka skałkowa na ścianach Kramnicy i Obłazowej

Skały są położone w rejonie przełomu rzeki Białki, w okolicy wiosek Nowa Biała – Krempach, niedaleko miejscowości Nowy Targ oraz Białka Tatrzańska. Kramnica znajduję się po wschodniej stronie rzeki, Obłazowa natomiast zachodniej.

www.go4adventure.pl

 

Narciarstwo

Falsztyn zimą jest doskonałą bazą do wszystkich najlepszych stacji narciarskich Podhala i Pienin, gdyż jest centralnie położony pomiędzy nimi. Jest też idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego i ski – turowego. Pobliskie wyciągi narciarskie to: